BezNakazu.pl
Rk legal - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Windykacja (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=53)
+--- Dział: Jak radzić sobie z windykacją (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=54)
+--- Wątek: Rk legal (/showthread.php?tid=1582)

Strony: 1 2


Rk legal - Rafalp0505 - 11-02-2021

Witam 
Mam problem z firma RK legal 
Zaczeli prowadzic 2 lata temu splate dlugu 18 tys z citibank w listopadzie 2020 splacilem ostatnia rate na ktora sie umowilismy z RK legal splacalem po 1500 zl w grudniu przyszlo mi pismo z banku Citi ze mam nadplate do odebrania 1222 zl i mi ja zwrocili z tym ze mialem jeszcze niby zaplacic po tym na to konto dla RK legal po 890 zl 3 raty z tym ze ostatnia jak mialaby byc placona mialem zadzwonic do nich w celu omowienia czy na pewno bedzie to tyle wynosic i w momencie kiedy zadzwonilem powiedziano mi najpierw ze sprawa zostala sprzedana a po nastepnym telefonie powiedzieli ze oddzwonia w nastepny dzien i poinformuja mnie o dalszym postepowaniu w tej sprawie dzisiaj juz 3 dzien bez odzewu kiedy zadzwonilem nie potrafili nic powiedziec i kazali czekac dalej i moje pytanie jest czy po prostu to juz jest krecenie i granie na czas zeby jeszcze cos ode mnie wyciagnac i jak skoro ja juz pismo od banku dostalem o splaconej kwocie


RE: Rk legal - grabi_en - 11-02-2021

(11-02-2021, 18:55:38)Rafalp0505 napisał(a): Witam 
Mam problem z firma RK legal 
Zaczeli prowadzic 2 lata temu splate dlugu 18 tys z citibank w listopadzie 2020 splacilem ostatnia rate na ktora sie umowilismy z RK legal splacalem po 1500 zl w grudniu przyszlo mi pismo z banku Citi ze mam nadplate do odebrania 1222 zl i mi ja zwrocili z tym ze mialem jeszcze niby zaplacic po tym na to konto dla RK legal po 890 zl 3 raty z tym ze ostatnia jak mialaby byc placona mialem zadzwonic do nich w celu omowienia czy na pewno bedzie to tyle wynosic i w momencie kiedy zadzwonilem powiedziano mi najpierw ze sprawa zostala sprzedana a po nastepnym telefonie powiedzieli ze oddzwonia w nastepny dzien i poinformuja mnie o dalszym postepowaniu w tej sprawie dzisiaj juz 3 dzien bez odzewu kiedy zadzwonilem nie potrafili nic powiedziec i kazali czekac dalej i moje pytanie jest czy po prostu to juz jest krecenie i granie na czas zeby jeszcze cos ode mnie wyciagnac i jak skoro ja juz pismo od banku dostalem o splaconej kwocie

Posiadam za mało wiedzy, żeby zajmować stanowisko w tej kwestii, ale mi to wygląda na dojenie dłużnika - ile i jak się da.


RE: Rk legal - Rafalp0505 - 11-02-2021

Czyli co lepiej do prawnika isc z tym?


RE: Rk legal - Mariuszd37 - 11-02-2021

Raczej


RE: Rk legal - MarwPL - 12-02-2021

(11-02-2021, 18:55:38)Rafalp0505 napisał(a): Witam 
Mam problem z firma RK legal 
Zaczeli prowadzic 2 lata temu splate dlugu 18 tys z citibank w listopadzie 2020 splacilem ostatnia rate na ktora sie umowilismy z RK legal splacalem po 1500 zl w grudniu przyszlo mi pismo z banku Citi ze mam nadplate do odebrania 1222 zl i mi ja zwrocili z tym ze mialem jeszcze niby zaplacic po tym na to konto dla RK legal po 890 zl 3 raty z tym ze ostatnia jak mialaby byc placona mialem zadzwonic do nich w celu omowienia czy na pewno bedzie to tyle wynosic i w momencie kiedy zadzwonilem powiedziano mi najpierw ze sprawa zostala sprzedana a po nastepnym telefonie powiedzieli ze oddzwonia w nastepny dzien i poinformuja mnie o dalszym postepowaniu w tej sprawie dzisiaj juz 3 dzien bez odzewu kiedy zadzwonilem nie potrafili nic powiedziec i kazali czekac dalej i moje pytanie jest czy po prostu to juz jest krecenie i granie na czas zeby jeszcze cos ode mnie wyciagnac i jak skoro ja juz pismo od banku dostalem o splaconej kwocie

Najprościej będzie jak umowę skonfrontujesz ze swoimi wpłatami, a od banku zażądasz szczegółowego rozliczenia kredytu.
Skoro bank oddał Ci część pieniędzy zachodzi duże prawdopodobieństwo, że właśnie chcą Cię obciążyć kosztami windykacji RK Legal.


RE: Rk legal - Rafalp0505 - 12-02-2021

No wiec troche jeszcze sie dowiedzialem sam dzwoniac do banku ze rzeczywiscie pozyczka jest zamknieta ale z jakichs przyczyn zostala skierwowana do sprzedazy w dziale windykacji mi to powiedzieli i napisali jakas reklamacje i teraz mam dziwna sytuacje bo te ostatnie 3 kwoty ktore mialem placic po 890 zl do rk legal mialy byc placone na to konto co splacalem pozyczke tylko nie wiem w jakim celu a dzwoniac tam do rk legal pani umiejetnie mnie odciaga od tematu mowiac ze nie ma nagle wiedzy na ten temat i prosi o czekanie az sie o wszystkim skontaktuje z bankiem


RE: Rk legal - grabi_en - 12-02-2021

(12-02-2021, 11:13:20)Rafalp0505 napisał(a): No wiec troche jeszcze sie dowiedzialem sam dzwoniac do banku ze rzeczywiscie pozyczka jest zamknieta ale z jakichs przyczyn zostala skierwowana do sprzedazy w dziale windykacji mi to powiedzieli i napisali jakas reklamacje i teraz mam dziwna sytuacje bo te ostatnie 3 kwoty ktore mialem placic po 890 zl do rk legal mialy byc placone na to konto co splacalem pozyczke tylko nie wiem w jakim celu a dzwoniac tam do rk legal pani umiejetnie mnie odciaga od tematu mowiac ze nie ma nagle wiedzy na ten temat i prosi o czekanie az sie o wszystkim skontaktuje z bankiem

Napisz do 1 i 2 pismo i wyślij listem poleconym i czekaj cierpliwie co dostaniesz w odpowiedzi, bo wiesz rozmowa telefoniczna to zawsze ryzyko, że ktoś się wycofa ze słownych deklaracji.


RE: Rk legal - Mariuszd37 - 12-02-2021

Ma telefon to jedzenie zamówić możesz nie finanse


RE: Rk legal - MarwPL - 12-02-2021

(12-02-2021, 11:13:20)Rafalp0505 napisał(a): No wiec troche jeszcze sie dowiedzialem sam dzwoniac do banku ze rzeczywiscie pozyczka jest zamknieta ale z jakichs przyczyn zostala skierwowana do sprzedazy w dziale windykacji mi to powiedzieli i napisali jakas reklamacje i teraz mam dziwna sytuacje bo te ostatnie 3 kwoty ktore mialem placic po 890 zl do rk legal mialy byc placone na to konto co splacalem pozyczke tylko nie wiem w jakim celu a dzwoniac tam do rk legal pani umiejetnie mnie odciaga od tematu mowiac ze nie ma nagle wiedzy na ten temat i prosi o czekanie az sie o wszystkim skontaktuje z bankiem

Tak jak pisałem wcześniej. wezwij bank do pisemnego rozliczenia kredytu.


RE: Rk legal - Rafalp0505 - 12-02-2021

Zadzwonilem do banku i dzial windykacji banku zlozyl reklamacje w tej sprawie tzn w sprzedazy splaconej pozyczki wogole pan z ktorym rozmawialem byl sam w szoku a po tym rozmawialem z prawnikiem i sam powiedzial ze teraz musze czekac na pismo z banku a jezeli chodzi o rk legal to juz wiecej nic im nie placic tylko czeka na pismo z banku bo jezeli jest splacone to niech sie juz sami dogaduja miedzy soba bo to juz nie powinna byc moja sprawa

I to pisemne rozliczenie tez maja mi przyslac