BezNakazu.pl
Santander - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: chcę opisać swoją historię jak się wpakowałam w długi (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Santander (/showthread.php?tid=1728)



Santander - Burza98 - 29-11-2021

Witam serdecznie, 


Mam problem z firmą windykacyjną Intrum sp.z.o.o. 
Przejęli mój dług w Santanderze. Chciałem się z nim dogadać na drodze polubownej ale po telefonie babka powiedziała abym zapłacił jednorazowo 10 tysięcy złoty a później po 1000 zł miesięcznie.

Czy mają prawo żądać od razu takiej kwoty?
Niestety dostałem nakaz sądowy gdzie mam zapłacić 51 tysięcy. 

Co mogę teraz zrobić?


RE: Santander - grabi_en - 30-11-2021

(29-11-2021, 21:34:33)Burza98 napisał(a): Witam serdecznie, 


Mam problem z firmą windykacyjną Intrum sp.z.o.o. 
Przejęli mój dług w Santanderze. Chciałem się z nim dogadać na drodze polubownej ale po telefonie babka powiedziała abym zapłacił jednorazowo 10 tysięcy złoty a później po 1000 zł miesięcznie.

Czy mają prawo żądać od razu takiej kwoty?
Niestety dostałem nakaz sądowy gdzie mam zapłacić 51 tysięcy. 

Co mogę teraz zrobić?

Intrum  - to raczej ugodowa firma.To zawsze wszystko zależy od wierzyciela - czy zgadza się na raty. Czy ten wyrok masz prawomocny tzn. czy wierzyciel wystąpił o klauzulę wykonalności?
Napisz do nich maila, że w związku z wyrokiem.... prosisz o rozłożenie długu na raty w wysokości, płatnych do dnia każdego miesiąca( i myślę, że 1 tys zł będzie adekwatny do długu i tak Cię czeka 5-6 lat spłaty), gdyż nie jesteś w stanie w wyniku zawirowań życiowych - spłacać w wyższej kwocie.
Odpowiadają w ciągu tygodnia.
Naciskaj, nalegaj, bo  lepiej spłacać w ratach - niż mieć komornika, który i tak mało nie bierze.


RE: Santander - Mariuszd37 - 30-11-2021

Poproś o umorzenie odsetek karnych też. I napisz ze nie masz tych 10 tys zł, gdyż....


RE: Santander - BezNakazu.pl - 30-11-2021

(29-11-2021, 21:34:33)Burza98 napisał(a): Witam serdecznie, 


Mam problem z firmą windykacyjną Intrum sp.z.o.o. 
Przejęli mój dług w Santanderze. Chciałem się z nim dogadać na drodze polubownej ale po telefonie babka powiedziała abym zapłacił jednorazowo 10 tysięcy złoty a później po 1000 zł miesięcznie.

Czy mają prawo żądać od razu takiej kwoty?
Niestety dostałem nakaz sądowy gdzie mam zapłacić 51 tysięcy. 

Co mogę teraz zrobić?
Jeśli nie podpisałeś ugody lub w inny sposób nie uznałeś swojego zadłużenia względem Intrum, to powinieneś rozważyć obronę procesową.
Kiedy dokładnie sąd doręczył Ci nakaz zapłaty?


RE: Santander - Burza98 - 01-12-2021

(30-11-2021, 11:06:06)BezNakazu.pl napisał(a):
(29-11-2021, 21:34:33)Burza98 napisał(a): Witam serdecznie, 


Mam problem z firmą windykacyjną Intrum sp.z.o.o. 
Przejęli mój dług w Santanderze. Chciałem się z nim dogadać na drodze polubownej ale po telefonie babka powiedziała abym zapłacił jednorazowo 10 tysięcy złoty a później po 1000 zł miesięcznie.

Czy mają prawo żądać od razu takiej kwoty?
Niestety dostałem nakaz sądowy gdzie mam zapłacić 51 tysięcy. 

Co mogę teraz zrobić?
Jeśli nie podpisałeś ugody lub w inny sposób nie uznałeś swojego zadłużenia względem Intrum, to powinieneś rozważyć obronę procesową.
Kiedy dokładnie sąd doręczył Ci nakaz zapłaty?

Dostałem w tamtym tygodniu i do 9 grudnia mam termin spłaty. Ale wyrok nie jest prawomocny. Pisałem już cały czas do nich maile, dzwoniłem ale nalegają aby jednorazowo wpłacić 10 tysięcy złoty a później po 1000 zł...


RE: Santander - Mariuszd37 - 01-12-2021

Dawaj sprzeciw


RE: Santander - grabi_en - 01-12-2021

(01-12-2021, 15:08:37)Burza98 napisał(a):
(30-11-2021, 11:06:06)BezNakazu.pl napisał(a):
(29-11-2021, 21:34:33)Burza98 napisał(a): Witam serdecznie, 


Mam problem z firmą windykacyjną Intrum sp.z.o.o. 
Przejęli mój dług w Santanderze. Chciałem się z nim dogadać na drodze polubownej ale po telefonie babka powiedziała abym zapłacił jednorazowo 10 tysięcy złoty a później po 1000 zł miesięcznie.

Czy mają prawo żądać od razu takiej kwoty?
Niestety dostałem nakaz sądowy gdzie mam zapłacić 51 tysięcy. 

Co mogę teraz zrobić?
Jeśli nie podpisałeś ugody lub w inny sposób nie uznałeś swojego zadłużenia względem Intrum, to powinieneś rozważyć obronę procesową.
Kiedy dokładnie sąd doręczył Ci nakaz zapłaty?

Dostałem w tamtym tygodniu i do 9 grudnia mam termin spłaty. Ale wyrok nie jest prawomocny. Pisałem już cały czas do nich maile, dzwoniłem ale nalegają aby jednorazowo wpłacić 10 tysięcy złoty a później po 1000 zł...

Na górze forum po prawej stronie masz namiary na Pełnomocnika zadzwoń do niego teraz  i niech pisze sprzeciw, ale musisz mu dosłać dokumenty, teraz czas się liczy na minuty.


RE: Santander - Mariuszd37 - 01-12-2021

Jedziesz temat bo ci komornik wleci a może masz szansę nic nie zapłacić bądź czas zyskać