BezNakazu.pl
I wszystko się zawaliło - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Psychiczne problemy podczas wychodzenia z długów (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: chcę opisać swoją historię jak się wpakowałam w długi (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: I wszystko się zawaliło (/showthread.php?tid=1731)



I wszystko się zawaliło - Martita - 02-12-2021

Jak większość z osób tutaj obecnych wpadłam w pętlę chwilowek . Obecnie do spłaty 23000 tys .
Dwie ratalne i reszta chwilówki . Posypało się życie i tak na prawdę to zadłużenie wyszło z przedłużania kolejnych i się w ciągu 6 miesięcy uzbierało . Obecnie nie mam możliwości spłaty . Chciałam napisać do tych firm że będę spłacać w ratach po 200 zł i dałabym radę bo od stycznia mam dodatkową pracę i powinno się udać. Na tą chwilę część jest 2 tygodnie po terminie . Telefony i maile oraz piszą że wysłano wezwania .  Co zrobić w takiej sytuacji nie chce by  do pracy dzwonili czy przychodzili jak tego uniknąć co w takiej sytuacji .
Dlaczego nie warto pisać o rozłożenie na raty . Podpowiedzcie coś . Firma która miała pomoc pogrążyła mnie bardziej jeszcze im musiałam zapłacić .


RE: I wszystko się zawaliło - Mariuszd37 - 02-12-2021

Plac na jedną aż zamkniesz, płacąc na wszystko to nic nie daje.


RE: I wszystko się zawaliło - grabi_en - 03-12-2021

(02-12-2021, 20:17:03)Martita napisał(a): Jak większość z osób tutaj obecnych wpadłam w pętlę chwilowek . Obecnie do spłaty 23000 tys .
Dwie ratalne i reszta chwilówki . Posypało się życie i tak na prawdę to zadłużenie wyszło z przedłużania kolejnych i się w ciągu 6 miesięcy uzbierało . Obecnie nie mam możliwości spłaty . Chciałam napisać do tych firm że będę spłacać w ratach po 200 zł i dałabym radę bo od stycznia mam dodatkową pracę i powinno się udać. Na tą chwilę część jest 2 tygodnie po terminie . Telefony i maile oraz piszą że wysłano wezwania .  Co zrobić w takiej sytuacji nie chce by  do pracy dzwonili czy przychodzili jak tego uniknąć co w takiej sytuacji .
Dlaczego nie warto pisać o rozłożenie na raty . Podpowiedzcie coś . Firma która miała pomoc pogrążyła mnie bardziej jeszcze im musiałam zapłacić .

Plany mamy zawsze, które potrafią nam się wywrócić do góry nogami, bo wystarczy, że się coś zepsuje, lub nawali bez naprawy i będziesz zmuszona kupić bo np. bez lodówki nie da się żyć. Nie REAGUJ, nie pisz żadnych pism,  maili, nie rozmawiaj z nimi, gdyż chwilówki to wszystko skrupulatnie wykorzystują w sądzie, a nie wiesz czy zdążysz wszystkich spłacić przed pozwami. Bardzo zły pomysł na cykanie kasy po trochu na każdego - tak się nie robi, obierasz sobie jedną najmniejszą lub największą chwilówkę do spłaty i masz ogromny uśmiech jak ją wykreślasz z długu i tak postępujesz  z 2, 3, 4, 5..... ( ja zaczęłam od najmniejszych).
Nie wiem jakie masz zobowiązania w postaci wierzycieli bo bym coś doradziła które spłacać w 1 kolejności, a które mimo przegrania w sądzie idą dłużnikowi na rękę i rozkładają dług na raty. Co to za termin 2 tygodnie po terminie, ja jestem po terminie od 2017 roku i dalej się toczą sprawy.
Jak nas posłuchasz wyjdziesz obronną ręką z tego długu.
Co mogę jeszcze doradzić - wycisz telefon - bo będziesz miała czerwoną linię od 6 do 22, później sprawdzaj kto dzwonił  i blokuj numery, a najlepiej nie odbieraj telefonów poza listę kontaktów. Ja na początku odbierałam telefony - no bo w pracy jak nie odbierać - teraz je odrzucam poprzez wyciszenie, teraz nie pamiętam z jakiej chwilówki, ale jak mnie pani wzięła w obroty i kazała mi sprzedać lodówkę bo oni chcą odzyskać dług, to sobie pomyślałam po co mi te nerwy i upokorzenie chcą kasę niech idą do sądu. Pamiętaj, Ci którzy straszą, że już jadą już  są to ich nie ma - tu tylko chodzi o panikę dłużnika, złamanie go żeby szybko oddał kasę.


RE: I wszystko się zawaliło - Martita - 03-12-2021

Wygląda to tak 
Feniko  2630 ( 8 dni po terminie)
Vivus 4217 (14 dni po terminie )
Miloan 1420 ( 10 dni po terminie)
Via 3545 ( za 15 dni termin) w poniedziałek wystawienie na giełdzie długu informacja sms
Fimbo 7300 ( 16 dni po terminie , wysłane pismo do domu ) 
Kuki 8000 ( za parę dni termin)
Smart 6400 ( za 10 dni termin)

Najgorzej z fimbo kuli i Smart resztę go lutego spłacę .  Jak z nimi postąpić  największym problemem jest to by nie dzwonili do pracy proszę o informacje kiedy tak robią . Jak z nimi postąpić nie  nie odbieram połączeń ,numery zablokowane ,


RE: I wszystko się zawaliło - grabi_en - 03-12-2021

(03-12-2021, 10:23:47)Martita napisał(a): Wygląda to tak 
Feniko  2630 ( 8 dni po terminie)
Vivus 4217 (14 dni po terminie )
Miloan 1420 ( 10 dni po terminie)
Via 3545 ( za 15 dni termin) w poniedziałek wystawienie na giełdzie długu informacja sms
Fimbo 7300 ( 16 dni po terminie , wysłane pismo do domu ) 
Kuki 8000 ( za parę dni termin)
Smart 6400 ( za 10 dni termin)

Najgorzej z fimbo kuli i Smart resztę go lutego spłacę .  Jak z nimi postąpić  największym problemem jest to by nie dzwonili do pracy proszę o informacje kiedy tak robią . Jak z nimi postąpić nie  nie odbieram połączeń ,numery zablokowane ,

Do mnie do pracy dzwoniła Szybka Gotówka, Intrum z tym, że ja się nie przejmowałam bo siedzę sama w pokoju.
Tak na szybko, to wejdź we wszystkie profile w chwilówkach i wykasuj numer telefonu do pracy - dopóki masz jeszcze nie zablokowane konta.
Gdyby nawet tak się zadziało, że ktoś zadzwoni to nie podawaj peselu lub innych danych - gdzie są oni zobowiązani Ciebie zweryfikować, nie ma potwierdzenia nie ma rozmowy. Ja mówiłam, nie podam bo mam takie prawo i do widzenia.


RE: I wszystko się zawaliło - Mariuszd37 - 03-12-2021

Feniko zacznij a potem miloan moim zdaniem.


RE: I wszystko się zawaliło - BezNakazu.pl - 03-12-2021

(03-12-2021, 10:23:47)Martita napisał(a): Wygląda to tak 
Feniko  2630 ( 8 dni po terminie)
Vivus 4217 (14 dni po terminie )
Miloan 1420 ( 10 dni po terminie)
Via 3545 ( za 15 dni termin) w poniedziałek wystawienie na giełdzie długu informacja sms
Fimbo 7300 ( 16 dni po terminie , wysłane pismo do domu ) 
Kuki 8000 ( za parę dni termin)
Smart 6400 ( za 10 dni termin)

Najgorzej z fimbo kuli i Smart resztę go lutego spłacę .  Jak z nimi postąpić  największym problemem jest to by nie dzwonili do pracy proszę o informacje kiedy tak robią . Jak z nimi postąpić nie  nie odbieram połączeń ,numery zablokowane ,

Witaj.
Podałaś, że masz do spłaty poniższe pożyczki:
Feniko  2630 ( 8 dni po terminie)
Vivus 4217 (14 dni po terminie )
Miloan 1420 ( 10 dni po terminie)
Via 3545 ( za 15 dni termin) w poniedziałek wystawienie na giełdzie długu informacja sms
Fimbo 7300 ( 16 dni po terminie , wysłane pismo do domu ) 
Kuki 8000 ( za parę dni termin)
Smart 6400 ( za 10 dni termin)

Jeśli chcesz je spłacić, powinnaś zacząć od tych najmniejszych, aby szybciej pozbyć się ilości spraw.
Podaj miejscowość swojego zamieszkania aby można było ocenić czy po właściwości sądu powinnaś spłacić całość, czy tylko do otrzymanego kapitału pożyczki.
Które z tych pożyczek to pożyczki refinansujące lub przedłużane?
Czy w tych firmach poprzednio refinansowałaś pożyczki lub przedłużałaś?

Natomiast pytanie podstawowe jakie musisz sobie postawić, to czy chcesz walczyć o swoje pieniądze, czy jedynie wszystko pospłacać. 


RE: I wszystko się zawaliło - grabi_en - 03-12-2021

I jak spłacisz w całości piszesz maila do wierzyciela, że prosisz o wystawienie zaświadczenia, że dług został uregulowany. Dlaczego nie wolno raptownie spłacać kilka chwilówek, bo jak będziesz miała poślizg, a oni będą mieli Twoje wpłaty - to dla sądu jest to uznanie długu.
I żeby spokojnie funkcjonować musi założyć sobie konta na portalu EPU I Sądu Rejonowego - wskazówki jak się zakłada konta są na forum w odpowiednim dziale tematycznym. Koniecznie przynajmniej raz w tygodniu kontrolować czy oby nie ma pozwu od wierzyciela. Masz na to sporo czasu, bo najpierw będą telefonu, później wezwania, przedsądowe i ostateczne wezwanie i czego musisz pilnować to listów poleconych, które odbieramy  pod koniec terminu odbioru czyli 10 do 14 dni od awiza.


RE: I wszystko się zawaliło - grabi_en - 07-12-2021

Jakie poczynania|?
- czy lista chwilówek ułożona do spłaty i która poszła w pierwszej kolejności,
- czy pozakładałaś konta w sądach.