BezNakazu.pl
Terminy - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Sądy (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Dział: Obsługa Informacyjnego Portalu Apelacyjnego (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Terminy (/showthread.php?tid=34)

Strony: 1 2


Terminy - Mila1 - 10-09-2018

Czy jest jakiś czas na potwierdzenie danych po zalogowaniu się, bo jeszcze nie dotarłam do sądu i zastanawiam się czy nie jest za późno?


RE: Terminy - grabi_en - 10-09-2018

(10-09-2018, 18:44:42)Mila1 napisał(a): Czy jest jakiś czas na potwierdzenie danych po zalogowaniu się, bo jeszcze nie dotarłam do sądu i zastanawiam się czy nie jest za późno?

Raczej chyba nie bo ja zakładałam konto w marcu, a w lipcu dotarłam do sadu potwierdzić dane.


RE: Terminy - Mila1 - 10-09-2018

Oj to dobrze, bo jakoś nie mogę tam dotrzeć. Dzisiaj opamiętałam się w domu, że miałam po pracy iść do SR. Za dużo na głowie.


RE: Terminy - grabi_en - 10-09-2018

(10-09-2018, 20:37:14)Mila1 napisał(a): Oj to dobrze, bo jakoś nie mogę tam dotrzeć. Dzisiaj opamiętałam się w domu, że miałam po pracy iść do SR. Za dużo na głowie.

Lepiej idź w następny poniedziałek, bo pracują do 18-tej. Ja potwierdzenie miałam żutem beretu, ale byłam przekonana, że skoro weszłam z profilu zaufanego - to nie muszę iść, ale nie dawało mi spokoju, że tak długo nic się nie dzieje - więc się doczłapałam i jak paniusia mi mówi proszę dowód bo muszę stwierdzić, nie miałam wątpliwości, że czekali za mną.


RE: Terminy - Mila1 - 10-09-2018

Pójdę, właściwie to już parę dni idę tylko jakoś jeszcze nie doszłam?


RE: Terminy - Łukasz_G - 11-09-2018

Mila, po co tracić czas na wizytę w sądzie. Profil na Portalu Sądowym możesz aktywować z domu, przez Epuap.

Najpierw musisz założyć sobie Profil Zaufany - będzie to taki "podpis elektroniczny" który będziesz używać w kontaktach z administracją publiczną.  Weryfikacji PZ możesz dokonać za pomocą bankowości elektronicznej.



Klikasz w link poniżej:


https://pz.gov.pl/dt/registerByXidp


Wybiersz opcję potwierdzenia tożsamości przez bankowość elektroniczną:


[Obrazek: 983c8c4982f60.png]


Wybierasz swój bank. Jeśli posiadasz konto w innym banku, to niestety ale potrzebna będzie wizyta w punkcie uwierzytelniającym (Urząd Miasta, Urząd pracy itd). Niemniej jednak polecam i tak założenie PZ i konta na Epuap, żeby móc wysyłać np zawiadomenia do UOKiK i wnioski do Rzecznika Finansowego. Po co wydawać kasę na znaczki jak żyjemy w czasach elektronicznej administracji Uśmiech

[Obrazek: a7da06abd70b2.jpg]


Jak już będziesz miała aktywny PZ, zaloguj się na platofmie Epuap.  Ja loguję się tradycyjną drogą, bo PZ aktywowałem w punkcie aktywacyjnym. Ty wybierz jednak opcję logowania za pomocą bankowości elektronicznej. 


[Obrazek: d436880ccb942.jpg]

Potem wybierz "Katalog spraw" - > "Sprawy Ogólne" - > "Najczęściej załatwiane sprawy" - > "Pismo ogólne do podmiotu stary wzór"

[Obrazek: 007f7cae08bc8.jpg]

[Obrazek: a0a9bf07201d0.jpg]



Następnie wpisujesz w pole "adresat" Sąd Apelacyjny z Twojego miasta, po czym uzupełniasz wniosek tak jak na screenie poniżej. Wklejasz uzupełniony tekst oświadczenia.

[Obrazek: 0da21948fea57.jpg]

[Obrazek: 84705957c1772.jpg]

Cytat: 
Sąd Apelacyjny w  xxxxx
 
Imię i Nazwisko: …………………..
 
 Seria i/lub numer dokumentu tożsamości: ………………….
 
Numer PESEL/ identyfikator obcokrajowca: ……………………………….
 
OŚWIADCZENIE
 
 
 W przypadku utworzenia w jednostce podległej lub nadzorowanej przez Ministra Sprawiedliwości centralnego systemu udostępniania informacji o sprawie, wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych w celu udostępniania danych, o których mowa w § 106 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 23 grudnia 2015 r. - Regulamin urzędowania sądów powszechnych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2316 ze zm.) bez potrzeby uzyskiwania dodatkowej zgody, o której mowa w art. 7 pkt 5, art. 23 ust. 1 pkt 1, art. 27 ust. 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 922).


Wystarczy potem podpisać wniosek i gotowe (u mnie trzeba wpisać sms, nie wiem jak wygląda sprawa z logowaniem się przez bankowość elektroniczną).  Konto powinno być nazajutrz aktywowane :Uśmiech


RE: Terminy - grabi_en - 11-09-2018

Dla jasności - logowałam się z konta zaufanego przez swój bank.


RE: Terminy - Mila1 - 11-09-2018

A ja nie.Dowiem się jutro, bo wcześniej kończę.


RE: Terminy - Mila1 - 12-09-2018

No i nic nie załatwiłam, bo pani na urlopie, a ta co ją zastępuje nie wiedziała jak to załatwić. Chyba będę musiała się przełamać i spróbować przez komputer, ale one mni nie lubią?


RE: Terminy - grabi_en - 12-09-2018

(12-09-2018, 16:20:34)Mila1 napisał(a): No i nic nie załatwiłam, bo pani na urlopie, a ta co ją zastępuje nie wiedziała jak to załatwić. Chyba będę musiała się przełamać i spróbować przez komputer, ale one mni nie lubią?

Dasz radę tylko podejdź do tego spokojnie.