BezNakazu.pl
Vivus - windykacja - Wersja do druku

+- BezNakazu.pl (https://forum.beznakazu.pl)
+-- Dział: Chwilówki (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Vivus (https://forum.beznakazu.pl/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Wątek: Vivus - windykacja (/showthread.php?tid=54)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Vivus - windykacja - grabi_en - 10-12-2018

(10-12-2018, 20:20:43)stormbar napisał(a):
(10-12-2018, 20:17:31)Katisia 77 napisał(a): Ja właśnie odebrałam nakaz. Też ładnie napisany że umowa że wyrażenia zgody tylko kwota się nie zgadza. Nic nic nie wpłacać. Tylko jeśli wiemy że splacimy to w 2lub 3 ratach. Ja od razu meila wysłałam do B N. Vivus to duża firma i pewno ma dobrych prawników. Lepiej mieć kogoś kto się na tym zna.

Jakiego maila do B.N? Kontaktujesz się z wierzycielem przed rozprawą?

Moderatom forum Ci udzielał odpowiedzi nick MarwPL - to jest Bez Nakazu. My piszemy w skrócie BN.
O czym chcesz rozmawiać z wierzycielem jak Cię pozwał, teraz to tylko w sadzie możecie rozmawiać.


RE: Vivus - windykacja - stormbar - 10-12-2018

(10-12-2018, 20:24:42)Katisia 77 napisał(a): To jest Bez Nakazu. Pomoc prawna.

Ok, jeszcze nie jestem biegły w forum Oczko


RE: Vivus - windykacja - MarwPL - 10-12-2018

(10-12-2018, 20:32:52)stormbar napisał(a):
(10-12-2018, 20:24:42)Katisia 77 napisał(a): To jest Bez Nakazu. Pomoc prawna.

Ok, jeszcze nie jestem biegły w forum Oczko

Jeśli teraz dokonalibyście spłaty, to wierzyciel cofnie pozew z uwagi na wygaśnięcie roszczenie(spłata po wniesieniu pozwu).
Czynność ta przyjęta zostanie przez sąd jako uznanie powództwa i zasądzenie od Was kosztów procesu dla wierzyciela.

(10-12-2018, 20:05:04)stormbar napisał(a):
(10-12-2018, 16:40:01)MarwPL napisał(a): Przy takiej treści pozwu formułujesz zarzuty do treści pozwu, że wierzyciel upatruje swoje roszczenie i legitymację procesową w przelewie bankowym , którym została zaakceptowana umowa pożyczki, a jest rozbieżność dat i tytułów przelewu i Twoje szanse wzrastają.
Pamiętaj, że wierzyciel będzie próbował wyprostować twierdzenia zawarte w pozwie, ale to już sędzia stwierdzi, czy im da wiarę po zmianie twierdzeń w pismach procesowych.
Pamiętaj, żeby w sprzeciwie do EPU nie pisać nic o tym przelewie, dopiero później jak otrzymasz z sądu dowody.

Jak dostaniemy nakaz to będziemy pisać z pewnością z pomocą bo nie wiem jak nawet odpowiedzieć. I z pewnością będziemy chcieli konsultacji po dostępie do dokumentów żeby wiedzieć o co grać. Ale patrząc jak napisali ten pozew to tak jakoś mało profesjonalnie brzmi Cwaniak

Pozew w EPU z założenia ma mieć prostą konstrukcję.
Ma być zwięzły, krótki i merytoryczny.
EPU to nie miejsce, aby prawnik się rozpisywał w celu pokazania swojego profesjonalizmy i wiedzy, liczy się prostota pozwu.


RE: Vivus - windykacja - stormbar - 11-12-2018

Pozew w EPU z założenia ma mieć prostą konstrukcję.
Ma być zwięzły, krótki i merytoryczny.
EPU to nie miejsce, aby prawnik się rozpisywał w celu pokazania swojego profesjonalizmy i wiedzy, liczy się prostota pozwu.



Czy w odpowiedzi na nakaz zapłaty wystarczy wpisać, że kwestionujemy zasadność roszczenia a stanowisko procesowe rozszerzymy po zapoznaniu się z dokumentami na które powołuje się powód? Pytam na przyszłość jak jednak epu wyda nakaz


RE: Vivus - windykacja - grabi_en - 11-12-2018

(11-12-2018, 12:36:11)stormbar napisał(a): Pozew w EPU z założenia ma mieć prostą konstrukcję.
Ma być zwięzły, krótki i merytoryczny.
EPU to nie miejsce, aby prawnik się rozpisywał w celu pokazania swojego profesjonalizmy i wiedzy, liczy się prostota pozwu.



Czy w odpowiedzi na nakaz zapłaty wystarczy wpisać, że kwestionujemy zasadność roszczenia a stanowisko procesowe rozszerzymy po zapoznaniu się z dokumentami na które powołuje się powód? Pytam na przyszłość jak jednak epu wyda nakaz

Tu masz wzór sprzeciwu:
https://forum.beznakazu.pl/showthread.php?tid=8


RE: Vivus - windykacja - grabi_en - 15-01-2019

Getback - Przysłali mi dzisiaj zawiadomienie o możliwości skierowani sprawy do Departamentu terenowej obsługi klienta  w sprawie VIvusa  w przypadku nieuregulowanie raty 514,18 do 18.01.
Prawie wszystko się zgadza prócz tego, że byli w EPU nie uzyskali nakazu zapłaty i sprawa trafiła do Sądu Rejonowego, gdyby nawet uzyskali to i tak mam zamiar się bronić bo tyle mam tam przedłużeń, że szkoda im to podarować.
Pewnie to ich chwyt, żebym wpłaciła, bo im brakuje dowodów w sprawie.
Nikomu nie muszę tłumaczyć, że jak mnie pozwali to czekam co się wydarzy i bronię się do końca..


RE: Vivus - windykacja - stormbar - 02-04-2019

Dobra vivus sprzedał dług do Kruka, czy to coś zmienia dla dłużnika? Jak obalanie tych cesji wypada w sądzie?


RE: Vivus - windykacja - grabi_en - 02-04-2019

(02-04-2019, 11:59:20)stormbar napisał(a): Dobra vivus sprzedał dług do Kruka, czy to coś zmienia dla dłużnika? Jak obalanie tych cesji wypada w sądzie?

Dla Ciebie to dobra wiadomość - sprzedaż do Kruka. Obaleniem cesji w sądzie i nie tylko zajmuje się Pełnomocnik dłużnika - nie kombinuj sam, bo zamiast sobie pomóc możesz zaszkodzić w obronie procesowej.


RE: Vivus - windykacja - stormbar - 02-04-2019

(02-04-2019, 12:42:41)grabi_en napisał(a):
(02-04-2019, 11:59:20)stormbar napisał(a): Dobra vivus sprzedał dług do Kruka, czy to coś zmienia dla dłużnika? Jak obalanie tych cesji wypada w sądzie?

Dla Ciebie to dobra wiadomość - sprzedaż do Kruka. Obaleniem cesji w sądzie i nie tylko zajmuje się Pełnomocnik dłużnika - nie kombinuj sam, bo zamiast sobie pomóc możesz zaszkodzić w obronie procesowej.

Nie, nie sprawa na pewno pójdzie do pełnomocnika jak trafi do sądu. Na razie nie zawracam nikomu gitary bo sprawa w kruku wisi, windykują okrutnie znajomą ale nie gada z nimi. Dopiero od kruka się dowiedziała, że była cesja bo vivus nic nie wysłał, że sprzedaje


RE: Vivus - windykacja - grabi_en - 02-04-2019

(02-04-2019, 12:45:35)stormbar napisał(a):
(02-04-2019, 12:42:41)grabi_en napisał(a):
(02-04-2019, 11:59:20)stormbar napisał(a): Dobra vivus sprzedał dług do Kruka, czy to coś zmienia dla dłużnika? Jak obalanie tych cesji wypada w sądzie?

Dla Ciebie to dobra wiadomość - sprzedaż do Kruka. Obaleniem cesji w sądzie i nie tylko zajmuje się Pełnomocnik dłużnika - nie kombinuj sam, bo zamiast sobie pomóc możesz zaszkodzić w obronie procesowej.

Nie, nie sprawa na pewno pójdzie do pełnomocnika jak trafi do sądu. Na razie nie zawracam nikomu gitary bo sprawa w kruku wisi, windykują okrutnie znajomą ale nie gada z nimi. Dopiero od kruka się dowiedziała, że była cesja bo vivus nic nie wysłał, że sprzedaje

Nie przesadzaj Kruk jest bardzo łagodną windykacją.