Upadłość konsumencka – Warszawa

W ramach naszych usług zajmujemy się między innymi pomocą w zakresie oddłużania w przypadku upadłości konsumenckiej w Warszawie. Upadłość konsumencka to inaczej ogłoszenie niewypłacalności – wniosek o upadłość konsumencką może złożyć każda osoba fizyczna, która nie jest w stanie dłużej spłacać należności w postaci pożyczek czy kredytów (ich źródło nie jest istotne). Postępowanie sądowe może prowadzić do umorzenia długów i to niezależnie od ich wysokości czy czasu regulowania – to szansa dla wszystkich, którzy znaleźli się w kłopotliwej sytuacji finansowej. Jeśli chcesz starać się o orzeczenie upadłości konsumenckiej w Warszawie, zdecyduj się na naszą profesjonalną pomoc.

Upadłość konsumencka – co oznacza i kto może ją zgłosić?

Warto już na wstępie zaznaczyć, że postępowanie sądowe mające na celu ogłoszenie upadłości konsumenckiej dotyczy osób prywatnych, nie posiadających działalności gospodarczej, nie dotyczy więc przedsiębiorców. Dodatkowo upadłość konsumencka (Warszawa) przyznawana jest jedynie osobom, które od ponad 3 miesięcy nie regulują swoich zobowiązań ze względu na brak środków. Sam proces oddłużania może polegać na umorzeniu części lub całości długu, ale także na spłacie wierzycieli za sprawą wykorzystania majątku zadłużonej osoby. Zmianie uległy w ostatnim czasie przepisy dotyczącej upadłości konsumenckiej – wniosek składać mogą również osoby, które umyślnie doprowadziły do zadłużenia, a także gdy jest ono wynikiem niedbalstwa. Powodem niewypłacalności nie musi być już zatem choroba czy też inny stan wyjątkowy. Jeśli konsument nie jest w stanie spłacić swoich długów, bo nie posiada pracy, stracił ją lub nie zarabia wystarczająco dużo, oznacza to, że pozostaje niewypłacalny. W toku postępowania należy udowodnić, że osoba zadłużona nie ma możliwości spłacenia swoich długów.

Pomoc w oddłużaniu w przypadku upadłości konsumenckiej – Warszawa

Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji finansowej i potrzebujesz pomocy, chętnie Ci jej udzielimy. Zapewniamy profesjonalne konsultacje z zakresu prawa, zajmujemy się całą dokumentacją, a nasi adwokaci będą reprezentować Cię w sądzie. Co więcej, dzięki nam Twoje starania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Warszawie będą bardziej skuteczne i zaoszczędzisz dużo czasu. Nasze wieloletnie doświadczenie i misja, którą się kierujemy to pewność, że odzyskamy niesłusznie naliczone przez wierzycieli koszty. Do każdej sprawy podchodzimy rzetelnie i indywidualnie, aby jakość naszych usług była na jak najwyższym poziomie. Zachęcamy do kontaktu.